Bruttokansantuoteppp-dollaria (purchasing power parity, ostovoimapariteetti) (2022)

Bruttokansantuote2022

Land ppp-dollaria (purchasing power parity, ostovoimapariteetti) (2022)
Yhdysvallat 25462700000000
Kiina 17963170521079
Japani 4231141201863
Saksa 4072191736090
Intia 3385089881935
Iso-Britannia 3070667732359
Ranska 2782905325625
Venäjä 2240422438363
Kanada 2139840023674
Italia 2010431598465
Brasilia 1920095560995
Australia 1675418665067
Etelä-Korea 1665245538594
Meksiko 1414187193992
Espanja 1397509272055
Indonesia 1319100220389
Saudi-Arabia 1108148978219
Alankomaat 991114635529
Turkki 905987824096
Sveitsi 807706035352
Puola 688176605955
Argentiina 632770284409
Ruotsi 585939170124
Norja 579267365866
Belgia 578604103123
Irlanti 529244870223
Israel 522033446212
Yhdistyneet arabiemiirikunnat 507534921715
Thaimaa 495340592811
Nigeria 477386120636
Egypt 476747720365
Itävalta 471400066091
Singapore 466788539652
Bangladesh 460201000095
Vietnam 408802379068
Malesia 406305924656
Etelä-Afrikka 405869718462
Filippiinit 404284327312
Tanska 395403906582
Iran 388544468140
Pakistan 376532751807
Kolumbia 343939445259
Romania 301261582924
Chile 301025249438
Tšekki 290923534701
Suomi 280825957768
Irak 264182173793
Portugali 251945377529
Uusi-Seelanti 247234053739
Peru 242631549613
Qatar 237295575171
Kazakstan 220623001967
Kreikka 219065872466
Algeria 191912889421
Kuwait 184558274289
Unkari 178788572068
Ukraina 160502739236
Marokko 134181587770
Etiopia 126783472501
Slovakia 115468803972
Ecuador 115049476000
Oman 114667360208
Dominikaaninen tasavalta 113641857434
Kenia 113420008179
Angola 106713618735
Guatemala 95003333381
Bulgaria 89040398406
Luxemburg 82274812251
Uzbekistan 80391853885
Azerbaidžan 78721058824
Panama 76522511781
Tansania 75709289056
Sri Lanka 74403578363
Ghana 72838798788
Valko-Venäjä 72793457588
Uruguay 71177146197
Kroatia 70964606465
Liettua 70334299008
Norsunluurannikko 70018715017
Costa Rica 68380838316
Serbia 63501748652
Slovenia 62117768015
Myanmar 59364362541
Kongon demokraattinen tasavalta 58065953573
Sudan 51662241775
Jordania 47451499859
Tunisia 46664948952
Libya 45752336036
Uganda 45559202049
Bahrain 44390820479
Kamerun 44341646509
Bolivia 43068885673
Paraguay 41722295362
Latvia 41153912663
Nepal 40828247302
Viro 38100812959
El Salvador 32488720000
Honduras 31717700115
Papua-Uusi-Guinea 30633444295
Kambodža 29956769529
Sambia 29784454056
Kypros 28439052741
Trinidad ja Tobago 27899082337
Islanti 27841648044
Senegal 27684430244
Georgia 24605375420
Bosnia-Hertsegovina 24527507288
Guinea 21227749389
Gabon 21071739228
Zimbabwe 20678055598
Botswana 20352322157
Haiti 20253551885
Armenia 19502783988
Palestiina 19111900000
Burkina Faso 18884619613
Albania 18882095518
Mali 18827176532
Mosambik 17851491428
Malta 17765270015
Benin 17401746309
Jamaika 17097760745
Mongolia 16810883361
Brunei 16681531646
Laos 15724383783
Nicaragua 15671583878
Guyana 15357537068
Madagaskar 14954967604
Kongon tasavalta 14615532210
Moldova 14420947884
Niger 13969605583
Pohjois-Makedonia 13563132057
Ruanda 13312796765
Malawi 13164667627
Mauritius 12898307089
Bahama 12897400000
Tšad 12704149842
Namibia 12607436976
Päiväntasaajan Guinea 11813908448
Kirgisia 10930644915
Tadzikistan 10492123388
Mauritania 10375460680
Togo 8126439481
Somalia 8126105600
Malediivit 6189865408
Montenegro 6095978868
Barbados 5637914515
Fidzi 4943248200
Eswatini 4854167638
Liberia 4001047150
Sierra Leone 3970343852
Suriname 3620655116
Djibouti 3515109075
Andorra 3352032737
Itä-Timor 3163324631
Burundi 3073414678
Belize 2824081836
Lesotho 2553459763
Keski-Afrikan tasavalta 2382618615
Kap Verde 2314816792
Gambia 2273060863
Saint Lucia 2065027556
Antigua ja Barbuda 1757603704
Guinea-Bissau 1633559092
Salomonsaaret 1595710784
Seychellit 1588406479
Grenada 1256413185
Komorit 1242519407
Vanuatu 983582865
Saint Kitts ja Nevis 961563259
Saint Vincent ja Grenadiinit 948558503
Samoa 832421565
Dominica 612048148
Sao Tome ja Principe 546680342
Mikronesia 427094119
Marshallinsaaret 279667900
Kiribati 223352943
Nauru 150922211
Tuvalu 60349391

[[ modalTitle ]]

Bruttokansantuote2022

ppp-dollaria (purchasing power parity, ostovoimapariteetti)

Ingen data
Data
Data
Data
Data
Data

Forklaring